نگه دارنده های غذایی


نگه دارنده ها    Pereservatives  مواد شيميايي هستند که به مواد غذايي در حد مجاز اضافه مي شوند تا از بروز فساد ميکروبي يا شيميايي در در غذاهاي صنعتي و خانگي جلوگيري شود. به طور معمول این افزودنی ها برای افزایش کیفیت و بخصوص ماندگاری محصولات اضافه می شود. روشهای متداول برای نگهداری غذا خشكاندن، خشك کردن جریان هوای گرم، خشك کردن از طریق انجماد، انجماد، بسته بندی در خلا، کنسرو، نگهداری در مایعات، کریستالیزاسیون، افزودن مواد نگهدارنده یا گازهای بی اثر مانند دی اکسید کربن هستند. . معمولا بیشتر نگه دارنده های مورد استفاده از نوع آنتی میکروباکتریال هستند که خود این نگهدارنده ها به ۳ گروه مهم تقسیم می شوند. یکی از این گروه ها، پروپیونات ها هستند. یعنی هر ماده غذایی که روی برچسب مواد تشکیل دهنده آن نام انواع پروپیونات ها از جمله اسید پروپیونیت، پروپیونات سدیم، پروپیونات کلسیم و… ذکرشده باشد، حاوی نگهدارنده است. گروه دیگر نگهدارنده های آنتی میکروباکتریال، بنزوات ها هستند. گروه آخر هم شامل سوربات ها می شود. به عبارت ساده تر، هر ماده غذایی که نام ترکیبی از بنزوات، سوربات یا پروپیونات در مواد تشکیل دهنده آن وجود داشته باشد، حاوی نگهدارنده است. هرکدام از این گروه ها، شامل ده ها ترکیب مختلف اسیدی یا نمکی هستند.

برخی از نگهدارنده ها از رشد میکروارگانیسم ها جلوگیری می کنند و برخی از آنها هم جلوی فعالیت های آنزیمی و شیمیایی احتمالی داخل مواد غذایی را می گیرند. این نگهدارنده ها، همان آنتی اکسیدان هایی هستند که می توانند مانع از اکسیدشدن برخی گروه های مواد غذایی شوند که استعداد اکسید شدن در مدت زمان کوتاه را دارند. از این ذسته می توان به موادی مانند نیترات سدیم، نیتریت سدیم، سولفیت‌ها، دی‌اکسید گوگرد، سدیم بی‌سولفات و پتاسیم بی‌سولفات را اشاره کرد. دیگر انواع مواد نگهدارنده دارای فرمالدئید(معمولا به‌صورت محلول)، گلوتارالدئید و اتانول هستند.

کافئین هم از این دسته است. در کارخانه ها به نوشابه ها کافئین اضافه می کنند و متأسفانه کافئین یک ماده محرک، عامل فشار خون، ضربان قلب، بیخوابی ، رفلاکس و … می شود. تا حد امکان از نوشیدن نوشابه ها پرهیز کنید.

بنا بر گفته محققانی از کشور انگلستان، در کودکانی که با مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده و افزودنی های دیگر بیشتر تغذیه می کنند زمینه اختلالات رفتاری مانند بیش فعالی و پرخاشگری بیشتر دیده می شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که ماده‌ای به نام نیترات و نیتریت بعد از خوردن در معده تبدیل به نیتروزامین می‌شود که ماده‌ای سرطانزاست و در اکثر غذاهایی که دارای مواد افزودنی نگهدارنده هستند به کار برده می‌شود. همچنین مواد غذایی که حاوی نیترات و مواد نگه دارنده هستند  سردرد‌های میگرنی را شدید‌تر می‌کند. نیترات و نیترات مواد نگهدارنده ای که به سوسیس و کالباس و تن ماهی و کنسرو ها اضافه می شود. و مونو سدیم گلوتامات را به عنوان ماده‌ای در چاشنی‌های خاص به غذاهای پروتئینی مانند سوسیس و کالباس می افزایند. استفاده ی بیش از حد از این ماده سبب سردرد، گرفتگی در ناحیه ی سینه و احساس سوزش در بازوها و پشت گردن می ‌شود.

BHA وBHT به منظور جلوگیری از عمل اکسایش و عمل ترشیدگی به غذا های دارای روغن اضافه می شوند. مرکز تحقیقات بین المللی سرطان که بخشی از سازمان بهداشت جهانی می باشد، سرطان زا بودن هر دو ترکیب را اثبات کرده است.

سولفیت‌ها،  دسته‌ای از مواد شیمیایی هستند که برای حفظ تازگی سبزیجات و میوه ‌ها و همچنین جلوگیری از تغییر رنگ برگه ی زرد ‌آلو، کشمش و سایر میوه‌ های خشک استفاده می شوند. چندین مطالعه، بروز واکنش‌ های آلرژیک را در اثر دریافت سولیفت‌ها ثابت کرده‌اند. افراد مبتلا به آسم، در مورد مصرف مواد غذایی حاوی سولفیت ها باید احتیاط بیشتری کنند.

تهیه و تنظیم: هیئت تحریریه آریاسان

منابع:

http://www.tebyan.net

http://www.farzanegan-ahvaz.ir

http://fdo2.sums.ac.ir

مجله سلامت
پزشک خانواده
پزشكي بهداشت دارودرمان سلامت ويكی فارما
آرياسان سيتی نت پاك سمن سوكام آرياسان سوپاك آرياسان مدی فارما
كالا يابفروشگاه اينترنتی گروه بين المللی آرياسان WikiPharmaAriaSun
CityNetPakSaman SooComAriaSun SooPakAriaSun MediPharma
Kalayabwww.wikipharma.me www.ariasun.co www.citynet.site
www.medipharma.me www.kalayab.me

Originally posted 2016-06-21 07:27:55.


برای خرید اینترنتی و آنلاین محصولات آریاسان اینجا ( کلیک ) کنید.

www.ariasun.co

www.ariasun.me

https://t.me/ariasun عکس-تلگرام

https://www.instagram.com/ariasunintlgroup instagram

برچسب‌ها, , , ,

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars ( رتبه ای داده نشده )
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

اشتراک گذاری